BNM PORTAL: Općina Sv. Filip i Jakov potpisala ugovor o darovanju zemljišta za izgradnju crkve u mjestu Turanj

Autor: BNM Portal
Izvor fotografije: BNM Portal
Objavljeno: 17.01.2020.

,

Načelnik Općine Sv. Filip i Jakov Zoran Pelicarić te predstavnik Zadarske nadbiskupije kancelar mons. Josip Lenkić potpisali su u petak u općinskoj vijećnici u Sv. Filipu i Jakovu Ugovor o darovanju zemljišta za izgradnju crkve u mjestu Turanj Općine Sv. Filip i Jakov.

“Prvenstveno bih se želio zahvaliti svojim prethodnicima Igoru Pedisiću i Marinu Coliću te svim vijećnicima Općine Sv. Filip i Jakov koji su se zajedničkim snagama borili za zemljište u Turnju i rješavanje njegovog pravno-imovinskog pitanja. Također, velika mi je čast što u ostvarenoj suradnji s Zadarskom nadbiskupijom potpisujem danas ovaj ugovor o darovanju zemljišta i u bliskoj budućnosti izgradnji crkve, čiju realizaciju već odavno priželjkuju i stanovnici mjesta Turanj”, rekao je Zoran Pelicarić, načelnik Općine Sv. Filip i Jakov.

Ugovorne strane su suglasne da je Općinsko vijeće Općine Sveti Filip i Jakov, na temelju članka 67. a u svezi s člankom 2. Odluke o uvjetima, načinu i postupku raspolaganja nekretninama u vlasništvu Općine Sveti Filip i Jakov te članka 32. Statuta Općine Sveti Filip i Jakov, donijelo Odluku o darovanju nekretnine u vlasništvu Općine Sveti Filip i Jakov od 16. rujna 2019. godine kojom se daruje ova nekretnina, u svrhu izgradnje nove župne crkve u Turnju. Predstavnik Zadarske nadbiskupije kancelar mons. Josip Lenkić također se obratio okupljenima te osvrnuo na potpisivanje ovog ugovora:

“Srdačno pozdravljam sve prisutne te Općini Sv. Filip i Jakov nosim pozdrave našeg nadbiskupa Želimira Puljića. Kao i načelniku Pelicariću izuzetno mi je drago što je došlo do realizacije ovog projekta te što su civilne i crkvene vlasti ostvarile još jednu uspješnu suradnju na korist zajednice”, rekao je mons. Josip Lenkić.