Infrastrukturni radovi na Rabatinu i ishođenje građevinske dozvole za POS stanove

Autor: BNM PORTAL
Izvor fotografije: BNM PORTAL
Objavljeno: 27.05.2020.

Izgradnja POS-ovih stanova je jedan od koraka unutar demografske obnove. Nakon izrade glavnog projekta i ishođenja građevinske dozvole izgradnja stanova započela bi na jesen ili početkom sljedeće godine. Preko puta na Rabatinu će se tako graditi i novi dječji vrtić, vatrogasni dom, nova općinska zgrada, centar izvrsnosti i drugo.

Općina Sv. Filip i Jakov trenutno radi na ishođenju građevinske dozvole za projekt gradnje POS stanova na predjelu Rabatin u Sv. Filipu i Jakovu. Također u vrijednosti od preko 7 milijuna kuna na Rabatinu u Sv. Filipu i Jakovu za POS-ve stanove i objekte uskoro bi trebalo i završiti izvođenje prve faze ovog projekta, tj. infrastrukturnih radova na kanalizaciji, vodovodu te formiranju 2 km bijelih puteva.

"Općina Sv. Filip i Jakov uskoro bi trebala privesti kraju prvu fazu infrastrukturnih radova na Rabatinu što podrazumijeva vodovod, kanalizaciju i 2 km formiranja bijelih puteva. Sad tokom prve faze istovremeno se krenulo i s fazom 2 ovog projekta što uključuje struju te ubrzo za osnovnu školu Sv. Filip i Jakov priključak na kanalizaciju. Širokopojasni internet koji je preduvjet, te postavljanje asfalta, nogostupa i rasvjete očekuje nas u trećoj fazi kada bude izgrađeno oko 40 posto objekata. Otkad su potpisani ugovori za početak radova projekta Općina nije stala raditi na ovom projektu te će se jako brzo stvoriti preduvjeti za izgradnju, a u tijeku je projektna dokumentacija i rješavanje građevinskih dozvola za fazu tri", rekao je Zoran Pelicarić, načelnik Općine Sv. Filip i Jakov.

Na Rabatinu će se osim 24 POS-ova stana graditi i 60 stambenih objekata, a na sustav odvodnje priključit će se i osnovna škola. U konačnici će se trebati izgraditi i jedna trafostanica, a procijenjena vrijednost izgradnje cijelokupne infrastrukture skupa s trafostanicom iznosi 20 milijuna kuna