OBJAVA BIRAČIMA - Poziv biračima pripadnicima nacionalnih manjina

Autor: Općina Sv. Filip i Jakov
Izvor fotografije: Google
Objavljeno: 04.04.2019.

Pozivaju se birači pripadnici nacionalnih manjina za koje će se provesti izbori za članove vijeća i za predstavnike nacionalnih manjina da izvrše pregled, dopunu i ispravak podataka upisanih u registar birača.

Vlada Republike Hrvatske je dan 28. ožujka 2019. donijela Odluku o raspisivanju izbora za članove vijeća nacionalnih manjina u jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave i Odluku o raspisivanju izbora za predstavnike nacionalnih manjina u jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave. Za dan provedbe izbora određena je nedjelja, 5, svibnja 2019.

Birači mogu pregledati te zatražiti dopunu ili ispravak podataka upisanih u registar birača u službi za opću upravu ureda državne uprave u Županiji i Gradskom uredu za opću upravu Grada Zagreba, nadležnom prema mjestu svog prebivališta i to svakim radnim danom u radno vriieme ureda.

Pozivaju se pripadnici nacionalnih manjina koji će do dana provedbe izbora navršiti 18 godina da se izjasne o svojoj nacionalnoj pripadnosti pred nadležim uredom. Rok za podnošenje zahtjeva za dopunu ili ispravak podataka u registru birača istječe u srijedu, 24. travnja 2019.

Više informacija u dokumentu:

izbori-1.PDF