Poziv na radionicu „Prepoznavanjem resursa i potreba zajednice u ruralnom području do osmišljavanja vlastitog posla“

Autor: Općina Sv. Filip i Jakov
Izvor fotografije: Općina Sv. Filip i Jakov
Objavljeno: 15.03.2019.

Udruga „Eko-Zadar“ i Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije (AGRRA) imaju zadovoljstvo pozvati vas na radionicu „Prepoznavanjem resursa i potreba zajednice u ruralnom području do osmišljavanja vlastitog posla“ koje će se održati u petak 22. ožujka 2019. s početkom u 10:00 h u prostoru Općinske vijećnice Općine Sveti Filip i Jakov (zgrada Stare škole, preko puta crkve), Put Primorja 1, 23207 Sveti Filip i Jakov.

Svrha radionice je okupiti dugotrajno nezaposlene osobe, pripadnike ciljane skupine projekta, ali i predstavnike javnog sektora, poljoprivrednike i predstavnike  udruga u fokus grupu koja će kroz moderaciju prepoznati resurse i potrebe svoje zajednice kako bi se istovremeno doprinijelo povećanju zaposlenosti te unaprjeđenju održivog razvoja na području Općine Sv. Filip i Jakov s posebnim naglaskom na ruralni dio općine. Cilj radionice je kroz zajednički razgovor identificirati koje su usluge potrebne na ovom području, te kako postojeće resurse zajednice staviti u funkciju povećanja zaposlenosti s naglaskom na samozapošljavanje. Moderaciju će voditi Matej Mikulić, savjetnik za međusektorsku suradnju u Agenciji za ruralni razvoj Zadarske županije i voditeljica projekta Nives Rogoznica.

Sudionici/e će također biti upoznati s postojanjem foruma za razmjenu ideja i međusobnu potporu na mrežnoj stranici alterpoljoprivreda.com, te Facebook grupe Alternet oformljene s istom svrhom.

Ovo je treća od ukupno osam ovakvih radionica koja će se održati u sklopu projekta AlterNET.  Projekt AlterNET provodi udruga „Eko-Zadar“ u partnerstvu s Agencijom za ruralni razvoj Zadarske županije (AGRRA).  Riječ je o dvogodišnjem projektu provedba kojeg će trajati do 13. svibnja 2020. godine, a čiji je cilj edukacijom i umrežavanjem povećati zapošljivost dugotrajno nezaposlenih osoba na ruralnom području Zadarske županije kroz stjecanje kompetencija za obavljanje poslova potrebnih na ruralnom području, umrežavanje s lokalnim dionicma i svladavanje vještina poslovnog komuniciranja. Projekt vrijedan 957.059,31 HRK u potpunosti je financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.