Volonteri općine Sv. Filip i Jakov i ove godine sudjelovali na utrci "Wings For Life World Run"

Autor: Općina Sv. Filip i Jakov
Izvor fotografije: Općina Sv. Filip i Jakov, B - Portal
Objavljeno: 07.05.2018.

Hrvatska utrka krenula je iz Zadra, a zatim je prošla i kroz Općinu Sv. Filip i Jakov čijih se šezdesetak volontera pobrinulo kako bi put trkačima do cilja bio što bezbolniji i jednostavniji.

Jedan dan i tisuće ljudi. Tisuće kilometara i jedan cilj – malim doprinosom učiniti svijet boljim. U isto vrijeme 6. svibnja 2018. svijet je ponovno ujedinio svoja nasmijana lica i krenuo u utrku koja je na jedan dan ujedinila sve različitosti, izbrisala prostorne granice i ujedinila vremenske zone u jedan zajednički trenutak.

U 13 sati po hrvatskom vremenu globalna utrka Wings for Life World Run započela je na nekoliko desetaka lokacija diljem svijeta. Utrka je ovo koja nema ciljnu liniju pa ju zato završi baš svatko. Ciljna linija presretačko je vozilo koje starta 30 minuta nakon trkača te se kreće određenom brzinom prema njima. U onom trenutku kada prestigne pojedinog trkača, za njega je utrka završena, a posljednji trkač i trkačica na svijetu koji ostanu trčati globalni su pobjednici Wings for Life World Run utrke.

Stopostotna vrijednost iznosa startnine namijenjena je zakladi Wings for Life pa je glavni cilj utrke skrenuti pažnju na ozljede leđne moždine i prikupiti sredstva za istraživanja koja se provode s ciljem pronalaska lijeka.