Prvi susret klapa održan je 26. srpnja 1983. godine, a cilj je bio očuvanje kulturne baštine Sv. Filipa i Jakova
U Sv.Filipu i Jakovu u subotu su se na susretu dalmatinskih klapa "Na vr' sela" okupile vrhunske hrvatske klape. Događaj kojem je nazočio veliki broj ljubitelja klapske pjesme organizirali su AKD Kuntrada, a pripomogla je i Općina Sv. Filip i Jakov. U dvorištu najstarije građevine u mjestu, kaštelu iz 15. stoljeća, bili su postavljeni drveni stolovi za izvođače, a cijeli je ambijent odisao duhom dalmatinske konobe. Voditeljica susreta bila je Branka Pelicarić. Prvi susret klapa održan je 26. srpnja 1983. godine, a cilj je bio očuvanje kulturne baštine Sv. Filipa i Jakova. Prvih godina ga je organizirala tadašnja Mjesna zajednica, a u zadnje vrijeme AKD "Kuntrada" u suorganizaciji s općinskom vlašću. Susret dalmatinskih klapa redovito se održavao uz dvije stanke, od 1991. do 1994., te od 2001. do 2005. godine.