Brojni Filipjanci, mještani okolnih mjesta s mora i kraja, kao i mnogi turisti, okupili su se na Velikom mulu u Sv. Filipu i Jakovu gdje je bio priređen etno-gastro i zabavni program, šesta po redu manifestacija Folklora i igara "Brodom po Pašmanskom kanalu".
Riječ je o manifestaciji kojom oživljavamo stara vremna, da ne padne u zaborav nekadašnja tradicija komunikacije kopna i otoka koja je u prošlosti bila puno drugačija, s više druženja, kazao je Ivan Eškinja Lantana, predsjednik KUD-a Sv. Roko, koji je domaćin manifestacije.