Na prostoru Stare pijace i Kuntrate, u organizaciji Turističke zajednice i Općine Sv. Filip i Jakov, u subotu je u Sv. Filipu i Jakovu održan treći po redu Božićni sajam na kojem su posjetitelji uz izložbeno prodajni dio mogli uživati uz bakalar, kuhano vino, topli čaj ili se pak zasladiti tradiconalnom dalmatinskom slasticom fritulom.
Uz brojnu ponudu blagdanske hrane i pića te velikog broja sudionika koji su marljivo radili na izradi i ponudi božićnih asortimana, za stvaranje predbožićnog ugođaja bili su zaslužni i članovi KUD-a Sv. Roko i članovi crkvenog zbora koji su pjevanjem dobro znanih božićnih i tradiconalnih dalmatinskih pjesama uveličali ovo blagdansko druženje. Za radost najmlađih posjetitelja sajma osigurao se i dolazak Sv. Luce koja je dijeljenjem bombona i slatkiša izvukla osmijehe na lica djeci i njihovim roditeljima koji su se zajedno okupljali oko velikih božičnih jaslica. Isto tako, za najmlađe posjetitelje sajma, ali i one malo starije, tu se nalazio i facepainting tj. metoda ukrašavanja lica u čiju su svrhu ovaj put upotrebljeni različiti božićni motivi.
- Cilj i svrha ovog Božićnog sajma ponajprije je okupljanje mještana Sv. Filipa i Jakova u predblagdanskom raspoloženju te stvaranje ugođaja zajedništva i veselja u danima koji prethode Božiću, rekla je Klara Eškinja Glavan, direktorica Turističke zajednice Sv. Filip i Jakov.
Među sudionike sajma valja istaknuti i one koji su unutar svoje ponude omogućavali da za sebe pronađete odgovarajući božićni ukras ili poklon, a među kojima su se nalazile vrijedne dječje ruke Osnovne škole Sv. Filip i Jakov, Dječjeg vrtića “Cvit“, učeničke zadruge “Đardin“, Kiwiko i Centar za smještaj i rehabilitaciju Sv.Filip i Jakov. Na Božićnom sajmu bila je uključena i udruga “Žene s osmijehom“ koja je ovom prilikom sakupljala donacije koje tradicionalno dodjeljuje Zajednici CENACOLO Biograd. Završetak blagdanskog druženja i trećeg po redu Božićnog sajma dodatno je uveličano zajedničkim puštanjem lampiona sa Velikog mula.
- Cilj i svrha ovog Božićnog sajma ponajprije je okupljanje mještana Sv. Filipa i Jakova u predblagdanskom raspoloženju te stvaranje ugođaja zajedništva i veselja u danima koji prethode Božiću, rekla je Klara Eškinja Glavan, direktorica Turističke zajednice Sv. Filip i Jakov.
Među sudionike sajma valja istaknuti i one koji su unutar svoje ponude omogućavali da za sebe pronađete odgovarajući božićni ukras ili poklon, a među kojima su se nalazile vrijedne dječje ruke Osnovne škole Sv. Filip i Jakov, Dječjeg vrtića “Cvit“, učeničke zadruge “Đardin“, Kiwiko i Centar za smještaj i rehabilitaciju Sv.Filip i Jakov. Na Božićnom sajmu bila je uključena i udruga “Žene s osmijehom“ koja je ovom prilikom sakupljala donacije koje tradicionalno dodjeljuje Zajednici CENACOLO Biograd. Završetak blagdanskog druženja i trećeg po redu Božićnog sajma dodatno je uveličano zajedničkim puštanjem lampiona sa Velikog mula.