Na dan Sv. Lucije, 13. prosinca, u Svetom Filipu i Jakovu održao se Božićni sajam na prostoru Stare pijace i Kuntrate s početkom od 16 sati.
Među sudionicima sajma treba istaknuti vrijedne dječje ruke Osnovne škole Sv. Filip i Jakov i dječjeg vrtića "Cvit" (Djeca iz Svetog Filip i Jakova, Turnja, Svetog Petra na Moru, Raštana Donjih i Gornjih i Sikova ) koji su danima marljivo radili na izradi božićnog asortimana i stvaranju blagdanskog ozračja.
Djeca Udruge Đardin iz osnovne škole pekli su medenjake i ostale prigodne slastice.
Sudjelovale su i Udruga Žene s Osmjehom, MBM, Marijana Belini Žagar, Milena Vukoja, Žene u Domovinskom ratu Zadar.
Ponuda ranolikih božičnih ukrasa, božičnih zvijezda i ostalo, kretala se od 5 do 30 kuna.
Uz izložbeno prodajni dio kroz popodnevne sate posjetitelji su uživali u bakalaru, kuhanom vinu, toplom čaju i tradicionalnoj dalmatinskoj slastici frituli. Za to su se pobrinuli Martin Brkljača, Leon Barčić, Nikolina Pedisić, Marcela Poborac, Ana Barbaroša i Renata Batur.
Najpopularnija je bila igra face painting-a. Martina Serdarević je bojicama crtala božične kuglice, jelke, snjegoviće, sanjke i drugo - djeci na lica.
U 17 sati Sajam je posjetila i Sveta Luca (Sanja Milat) i obradovala sve velike i male sa slatkišima i simboličnim darovima. Od 19 sati ambijentalnim zvucima glazbe posjetitelje je zabavljao bend "Duo znak".
„Sretni smo da se već drugu godinu održava Božični sajam u našoj Općini. Želimo održati tradiciju adventa i potaknuti ljude na druženje. Vrime je takvo da je ljudima potrebno topline i ljubavi. Tjedni prije Božića vrijeme su romantičnih božićnih sajmova i čarolije adventa.
Ove godine Božični sajam održati će se i u Turnju zbog čega sam neizmjerno sretan i nadam se da će se u budućnosti povezati sva naselja Općine Sveti Filip i Jakov te da će dječje radosti obogatiti svaki kutak naš Općine. Trgovi koji zrače toplinom, uz dječju radost i veselje - vračaju dušu u prostor i dobrotu među ljude.
Pozivam sve mještane da dođu 20. prosinca u Turanj na Božićni sajam. Učinimo radosnim iščekivanje najljepšeg praznika u godini BOŽIĆA.“
Načelnik Zoran Pelicarić
Djeca Udruge Đardin iz osnovne škole pekli su medenjake i ostale prigodne slastice.
Sudjelovale su i Udruga Žene s Osmjehom, MBM, Marijana Belini Žagar, Milena Vukoja, Žene u Domovinskom ratu Zadar.
Ponuda ranolikih božičnih ukrasa, božičnih zvijezda i ostalo, kretala se od 5 do 30 kuna.
Uz izložbeno prodajni dio kroz popodnevne sate posjetitelji su uživali u bakalaru, kuhanom vinu, toplom čaju i tradicionalnoj dalmatinskoj slastici frituli. Za to su se pobrinuli Martin Brkljača, Leon Barčić, Nikolina Pedisić, Marcela Poborac, Ana Barbaroša i Renata Batur.
Najpopularnija je bila igra face painting-a. Martina Serdarević je bojicama crtala božične kuglice, jelke, snjegoviće, sanjke i drugo - djeci na lica.
U 17 sati Sajam je posjetila i Sveta Luca (Sanja Milat) i obradovala sve velike i male sa slatkišima i simboličnim darovima. Od 19 sati ambijentalnim zvucima glazbe posjetitelje je zabavljao bend "Duo znak".
„Sretni smo da se već drugu godinu održava Božični sajam u našoj Općini. Želimo održati tradiciju adventa i potaknuti ljude na druženje. Vrime je takvo da je ljudima potrebno topline i ljubavi. Tjedni prije Božića vrijeme su romantičnih božićnih sajmova i čarolije adventa.
Ove godine Božični sajam održati će se i u Turnju zbog čega sam neizmjerno sretan i nadam se da će se u budućnosti povezati sva naselja Općine Sveti Filip i Jakov te da će dječje radosti obogatiti svaki kutak naš Općine. Trgovi koji zrače toplinom, uz dječju radost i veselje - vračaju dušu u prostor i dobrotu među ljude.
Pozivam sve mještane da dođu 20. prosinca u Turanj na Božićni sajam. Učinimo radosnim iščekivanje najljepšeg praznika u godini BOŽIĆA.“
Načelnik Zoran Pelicarić