Nastavak prijateljstva i suradnje između Općine Sv. Filip i Jakov i grada Mohača u Republici Mađarskoj
KUD Sv. Roko pod vodstvom Ivice Eškinje Lantane skupa sa načelnikom Zoranom Pelicarićem u subotu 28.10 posjetio je grad Mohač te tako sudjelovao na proslavi obilježavanja 25 godina obnove rada Čitaonice mohačkih Šokaca i 10 godina rada izvorne skupine. Uz predsjednika domačina Stipe Bubrega i počasnog presjednika Đure Jakšića na proslavi su prisustvovali i József Szekó gradonačelnik grada Mohača,Vesna Haluga, generalna konzulica RH u Pečuhu, Mišo Hepp, glasnogovornik Hrvata u Mađarskom parlamentu, Joso Ostrogonac, predsjednik Saveza Hrvata u Mađarskoj, Angela Šokac Marković, dopredsjednica Hrvatske državne samouprave, Žejko Manić, pročelnik za kulturu, Općina Čepin i Ante Blaževič predsjednik KUD-a "Ivan Kapistran Adamović" Čepin.