Središnji dio manifestacije održao se na Glavnom mulu u Sv. Filipu i Jakovu gdje su se okupili brojni Filipjanci te mještani okolnih mjesta s mora i kraja.
U Sv. Filipu i Jakovu je u petak po sedmi put održana tradicionalna manifestacija "Brodom po Pašmanskom kanalu" kojom se želi oživiti nekadašnja tradicija komunikacije kopna i otoka koja je u prošlosti bila puno življa i učestalija. U programu su sudjelovali KUD "Sv. Luka" iz Ždrelca, KUD "Bokolje" iz Dobropoljane, KUD "Nevijana" iz Neviđana, KUD "Sv. Roko" iz Svetog Filipa i Jakova, KUD Kunjka iz Tkona, KUD Seljačka sloga iz Topuskog, KUD Zlatna luka iz Sukošana, KUD Kukljica iz Kukljice te ženska klapa Kanica (Tkon) i muška klapa Školji (Pašman). Manifestaciju je otvorio načelnik Sv. Filipa i Jakova Zoran Pelicarić.
“Čestitam organizatorima koji ulažu svoje vrijeme i napor da bi se i sedmu godinu za redom održala ova predivna i jedinstvena manifestacija te se isto tako zahvaljujem svim našim gostima i kulturno umjetničkim društvima koji sudjeluju u programu“, poručio je načelnik Zoran Pelicarić.
Središnji dio manifestacije održao se na Glavnom mulu u Sv. Filipu i Jakovu gdje su se okupili brojni Filipjanci te mještani okolnih mjesta s mora i kraja, kao i mnogi turisti, te uživali u zanimljivom gastronomskom program sastavljenom od domaće izvorne hrane: srdela na žaru, daganja i čičvarde na filipjanski. Program je vodila Branka Pelicarić a pripadnici kulturno-umjetničkih društava izvodili su svoje programe i sudjelovali u izboru Missa te brojnim igrama koje su s velikim zanimanjem pratili i strani gosti.