Na prostoru Stare pijace i Kuntrate u organizaciji Turističke zajednice i Općine Sv. Filip i Jakov, a pod sponzorstvom Bure commerce, Kiwiko i Margarita Maris, zbila se velika filipjanska Božična čarolija, Božićni sajam koji je posjetila najdrža dječja svetica u Dalmmaciji, Sveta Luca.
Svetica, koju je utjelovila srećom ozarena Sanja Milat, obradovala je sve velike i male sa slatkišima i darovima.
- Blagdani su zaista ljepši uz druženje, atmosfera je čarobna. Puno je više ljudi i izlagača od protekle godine, svi su vidljivo u blagdanskom ozračju, zadovoljno će Klara Eškinja Glavan, direktorica Turističke zajednice.
Pritom su se kupovale razne sitnice, ukrasi za božićno drvce ručno izrađeni od prirodnih materijala, figurice za jaslice, suveniri, domaće slastice i medenjaci. Ozračje je bilo blagdansko, djeca su bila očarana bojama i igračkama sv. Luce. Odrasli su uživali i u zabavnim programima, i barem na neko vrijeme zaboravili krizu i probleme.
- Sretni smo da se već drugu godinu održava Božični sajam, želimo održati tradiciju i potaknuti ljude na druženje. Vrijeme je takvo da je ljudima neopotrebnija toplina i ljubav, naglasio je načelnik Zoran Pelicarić Peco, te je poručio:
- Ove godine Božični sajam održati će se i u Turnju, zbog čega sam neizmjerno sretan. Simbolični je to blagdanski korak koji bi trebao povezati sva općinska naselja kako bi dječje radosti obogatile svaki kutak naš Općine.
Djeca su se najviše veselila Sv. Luci. Rekli su joj da su još u jutro ispod kušina od nje dobili darove.
- Osim slatkiša i ostalih darova djeca su uživala u toplom čaju i dječjim igrama. Poglavito u igri face paintinga što je odradila Martina Serdarević koja je crtala božične kuglice, jelke, snjegoviće i sanjke i djeci na lica, reći će Mirjana Zalović, ravnateljica DV Cvit.
Među sudionicima sajma treba istaknuti vrijedne dječje ruke OŠ Sv. Filip i Jakov i Dječjeg vrtića Cvit (Sv. Filip i Jakov, Turanj, Sv. Petar, Raštane Gornje, Raštane Donje, Sikovo), koji su danima marljivo radili na izradi božićnog asortimana i stvaranju blagdanskog ozračja.
Djeca iz Udruge Đardin pekli su medenjake i ostale slastice. Sudjelovale su i Udruga Žene s Osmjehom, Vrtni centar MBM, Marijana Belini Žagar, Milena Vukoja, Žene u Domovinskom ratu Zadar.
- Posjetitelji su uživali u bakalaru, kuhanom vinu, toplom čaju i tradicionalnoj dalmatinskoj slastici frituli. Za to su se pobrinuli Martin Brkljača, Leon Barčić, Nikolina Pedisić, Marcela Poborac, Ana Barbaroša i Renata Batur, precizna je dipl. oec. Vlatka Budanović Gaviota, viši stručni suradnik za financije i naplatu poreza u Općini Sv. Filip i Jakov.
U večernjim satima ambijentalnim zvucima glazbe posjetitelje je zabavljao bend Duo znak.
http://www.zadarskilist.hr/clanci/16122014/veselo-i-toplo--druzenje-u-iscekivanju--bozica
- Blagdani su zaista ljepši uz druženje, atmosfera je čarobna. Puno je više ljudi i izlagača od protekle godine, svi su vidljivo u blagdanskom ozračju, zadovoljno će Klara Eškinja Glavan, direktorica Turističke zajednice.
Pritom su se kupovale razne sitnice, ukrasi za božićno drvce ručno izrađeni od prirodnih materijala, figurice za jaslice, suveniri, domaće slastice i medenjaci. Ozračje je bilo blagdansko, djeca su bila očarana bojama i igračkama sv. Luce. Odrasli su uživali i u zabavnim programima, i barem na neko vrijeme zaboravili krizu i probleme.
- Sretni smo da se već drugu godinu održava Božični sajam, želimo održati tradiciju i potaknuti ljude na druženje. Vrijeme je takvo da je ljudima neopotrebnija toplina i ljubav, naglasio je načelnik Zoran Pelicarić Peco, te je poručio:
- Ove godine Božični sajam održati će se i u Turnju, zbog čega sam neizmjerno sretan. Simbolični je to blagdanski korak koji bi trebao povezati sva općinska naselja kako bi dječje radosti obogatile svaki kutak naš Općine.
Djeca su se najviše veselila Sv. Luci. Rekli su joj da su još u jutro ispod kušina od nje dobili darove.
- Osim slatkiša i ostalih darova djeca su uživala u toplom čaju i dječjim igrama. Poglavito u igri face paintinga što je odradila Martina Serdarević koja je crtala božične kuglice, jelke, snjegoviće i sanjke i djeci na lica, reći će Mirjana Zalović, ravnateljica DV Cvit.
Među sudionicima sajma treba istaknuti vrijedne dječje ruke OŠ Sv. Filip i Jakov i Dječjeg vrtića Cvit (Sv. Filip i Jakov, Turanj, Sv. Petar, Raštane Gornje, Raštane Donje, Sikovo), koji su danima marljivo radili na izradi božićnog asortimana i stvaranju blagdanskog ozračja.
Djeca iz Udruge Đardin pekli su medenjake i ostale slastice. Sudjelovale su i Udruga Žene s Osmjehom, Vrtni centar MBM, Marijana Belini Žagar, Milena Vukoja, Žene u Domovinskom ratu Zadar.
- Posjetitelji su uživali u bakalaru, kuhanom vinu, toplom čaju i tradicionalnoj dalmatinskoj slastici frituli. Za to su se pobrinuli Martin Brkljača, Leon Barčić, Nikolina Pedisić, Marcela Poborac, Ana Barbaroša i Renata Batur, precizna je dipl. oec. Vlatka Budanović Gaviota, viši stručni suradnik za financije i naplatu poreza u Općini Sv. Filip i Jakov.
U večernjim satima ambijentalnim zvucima glazbe posjetitelje je zabavljao bend Duo znak.
http://www.zadarskilist.hr/clanci/16122014/veselo-i-toplo--druzenje-u-iscekivanju--bozica