IZMJENE: Pozivamo sve koji žele ići u Omiš u petak 21.07.2017. godine da se najkasnije do SRIJEDE DO 15:00 h jave na broj 389 800. Polazak je u 17:00 h sa rive u Turnju i u 17:15 h sa rive u

OBAVIJEST: Ženska klapa Karmel iz Turnja u petak nastupa na završnoj večeri 51. Festivala dalmatinskih klapa u Omišu. Pozivamo sve ljubitelje klapske pisme koji žele ići u Omiš u petak 21.07.2017. godine da se najkasnije do četvrtka jave na broj 389 800 kako bismo organizirali polazak.

Pozivamo sve ljubitelje klapske pisme koji žele ići u Omiš u petak 21.07.2017. godine da se najkasnije do četvrtka jave na broj 389 800 kako bismo organizirali polazak.

Prijevoz i karte su besplatne. Polazak je u 14:00 h sa rive u Turnju i u 14:15 h sa rive u Svetom Filip i Jakovu.

Klapa Karmel osnovana je 2008. godine, a ime je dobila po zaštitnici mjesta Gospi od Karmela. Karmel je brdo na kojem se ukazala Gospa, a ime Karmel u prijevodu znači - plodna zemlja, ljepota, sklad.

Djelovanje klape usmjereno je ka očuvanju izvornih, tradicionalnih dalmatinskih pjesama.

Klapa je nastupila na brojnim klapskim i kulturnim manifestacijama na području Hrvatske od čega izdvajamo: nastup u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu na 2. Natjecanju hrvatske tradicijske vokalne glazbe gdje su osvojile brončanu plaketu, zatim nastupe na Smotri klapa u Crikvenici i Samoboru, te nastupe na brojnim smotrama i susretima klapa u Zadarskoj županiji.

Kvalitetu rada klapa je potvrdila na Festivalu klapa „Školjka“ i Festivalu klapa u Omišu gdje se ove godine plasirala na finalnu večer ženskih klapa. Članice klape organizatorice su tradicionalnog susreta klapa na području Zadarske županije – Večeri klapske pisme “Kamena Dalmacija“.

Voditeljica klape Karmel je prof. Magdalena Miočić.

POSTAV KLAPE:
1. sopran - Anđela Santini
2. soprani - Katarina Mandić, Aleksandra Santini-Šarić, Slavica Santini
1. alti - Sanja Santini-Šuperba, Andrea Bezinović
2. alti - Ana Lukačić, Ljiljana Kadija-Pulić, Magdalena Miočić