Među inima u Općini Sveti Filip i Jakov jedan od dobitnika priznanja je i jedan vremešni gospodin, koji je skoro cijeli svoj život posvetio sportu. Radi se o Boži Boliću, 70-godišnjem Turanjcu. Bože se mnogi sjećaju kao vrsnog nogometaša njegove NK Croatie, koje je on i njegovi prijatelji utemeljitelj, bio je odličan napadač na „radnom mjestu" centarfora, i jedan od najboljih golgetera kluba dosada, a nosi i laskav epitet najboljeg igrača u povijesti kluba.
On je ove godine laureat Općine, a priznanje je dobio za doprinos razvoju NK Croatie iz Turnja. Boži ništa nije bilo teško u životu kada je u pitanju nogomet. Naime, rekli smo da živi u Rijeci no u periodu 1970. do 1980. godine on je svaki vikend iz Rijeke dolazio u Turanj, odigrao bi utakmicu, redovito bio najbolji i nakon susreta vratio bi se u Rijeku autobusom na posao. Velika i neizmjerna ljubav prema klubu ga je vodila i nosila.
- Bila su takva vremena, bio sam u Rijeci no volim Croatiu kao svoje dijete, kakav bi ja to čovjek bio koji je jedan od utemeljitelja da joj nisam pomogao, a mogao sam. Istina, bilo je naporno, no kada pobijediš i osjetiš miris i dah doma tada ti nije ništa teško. Imali smo dobru momčad, zadovoljstvo je bilo igrati. Bili smo pobjednici kupa općine Biograd 1974. godine i tada pobijedili Novu zoru 3:1. Kad tad se trud naplati, evo i sada su mi uzvratili priznanjem Općine na što sam ponosan – kaže nam Božo, koji je jednako bio uspješan u igranju malog nogometa.
Sa svojim Turanjcima imao je najbolju momčad na zadarsko-biogradskom području, a i šire tih godina. Nemali broj godina Turanjci su s njim, a i on s njima, osvajali prestižne turnire, tada 70- tih i 80- tih godina prošlog stoljeća, turnire Pirovac, Murter i druge. On je redovito bio jedan od najboljih, njemu je nogomet postao navika. Pričaju nam da je bio u mladosti dobar plivač, jedno vrijeme i plivao u PK Primorju i tamo osvajao odličja, bio vaterpolista, rukometaš, kažu svestrani sportaš, kojih se danas rijetko sreće. Božo po svom dobrom starom običaju svako ljeto dolazi na odmor u Turanj i dakako pita za Croatiu. Sve o njoj zna i sada - tko je trener, koji su igrači i sve o klubu, a to mu dođe kao dnevna „spiza“.
http://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zd-sport/clanak/id/24773/laureat-bozo-bolic-kada-nogomet-postan...
- Bila su takva vremena, bio sam u Rijeci no volim Croatiu kao svoje dijete, kakav bi ja to čovjek bio koji je jedan od utemeljitelja da joj nisam pomogao, a mogao sam. Istina, bilo je naporno, no kada pobijediš i osjetiš miris i dah doma tada ti nije ništa teško. Imali smo dobru momčad, zadovoljstvo je bilo igrati. Bili smo pobjednici kupa općine Biograd 1974. godine i tada pobijedili Novu zoru 3:1. Kad tad se trud naplati, evo i sada su mi uzvratili priznanjem Općine na što sam ponosan – kaže nam Božo, koji je jednako bio uspješan u igranju malog nogometa.
Sa svojim Turanjcima imao je najbolju momčad na zadarsko-biogradskom području, a i šire tih godina. Nemali broj godina Turanjci su s njim, a i on s njima, osvajali prestižne turnire, tada 70- tih i 80- tih godina prošlog stoljeća, turnire Pirovac, Murter i druge. On je redovito bio jedan od najboljih, njemu je nogomet postao navika. Pričaju nam da je bio u mladosti dobar plivač, jedno vrijeme i plivao u PK Primorju i tamo osvajao odličja, bio vaterpolista, rukometaš, kažu svestrani sportaš, kojih se danas rijetko sreće. Božo po svom dobrom starom običaju svako ljeto dolazi na odmor u Turanj i dakako pita za Croatiu. Sve o njoj zna i sada - tko je trener, koji su igrači i sve o klubu, a to mu dođe kao dnevna „spiza“.
http://zadarski.slobodnadalmacija.hr/zd-sport/clanak/id/24773/laureat-bozo-bolic-kada-nogomet-postan...